503 402 000

Masarska 8/46, 31-354 Kraków

Przezroczyste aparaty na zęby Invisalign

Umów się na wizytę
Aparat wyjmowany

Czym są przezroczyste aparaty na zęby Invisalign?

Invisalign to system bezbarwnych nakładek, które są przygotowywane indywidualnie dla każdego Pacjenta. Ich zadaniem jest wywieranie określonej siły na zęby, dzięki czemu przesuwają je na pożądane miejsce.

Nakładki Invisalign wymienia się średnio co dwa tygodnie. Po każdej wymianie Pacjenci są świadkami zmian, które zachodzą w ich uśmiechu.

Jak uzyskać niewidoczny aparat na zęby?

Konsultacja

Podczas pierwszej wizyty Ortodonta ocenia wadę zgryzu i podejmuje decyzję, czy leczenie nakładkami Invisalign jest odpowiednie dla Pacjenta.

Stworzenie planu leczenia

Pierwszym krokiem w tworzeniu nakładek Ivisalign jest wykonanie precyzyjnych skanów zgryzu Pacjenta z wykorzystaniem technologii 3D. Następnie Ortodonta wykonuje szczegółowy plan leczenia, który zawiera informacje o tym jak długo będzie trwać proces leczenia wady zgryzu oraz jak przesuwać się będą konkretne zęby.

Zasymulowany zostanie także finalny wygląd nowego uśmiechu Pacjenta.

Wykonanie nakładek

Nakładki wykonywane są na podstawie skanów 3D oraz symulacji przeprowadzonych w gabinecie. Do ich tworzenia wykorzystuje się najwyższej jakości materiały SmartTrack, zapewniające skuteczność leczenia.

Postępy w leczeniu

Komplety nakładek Invisalign wymienia się średnio co 2 tygodnie. Każda wymiana umożliwia Pacjentom obserwowanie jakie zmiany zachodzą w ich uśmiechu. Niezwykle istotne jest to, że nakładki Pacjenci wymieniają sami, przez co nie są konieczne tak częste wizyty w gabinecie.

Zalety niewidocznych aparatów na zęby Invisalign

  • prawie niewidoczne
  • umożliwiają ściągnięcie ich w każdym momencie
  • idealnie dopasowane do Pacjenta
  • delikatnie i równomiernie wyrównują zgryz
  • nie powodują dyskomfortu i podrażnień w jamie ustnej
  • łatwe w utrzymaniu higieny

Wady

  • konieczność ściągania nakładek przed każdym posiłkiem

Porównanie klasycznego aparatu stałego oraz Invisalign

Klasyczny aparat stały
Nakładki Invisalign
Kolor
Srebrny metal, możliwość używania kolorowych ligatur
Bezbarwne
Czas leczenia
Pacjent nosi aparat 24/24, cały proces leczenia trwa około 2 lat w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta
Nakładki należy nosić ok 22h dziennie, proces leczenia trwa około 2 lat w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta
Częstotliwość wizyt
Raz na 4-6 tygodni
Nakładki wymienia się średnio co 2 tygodnie, wizyty odbywają się raz na 4-6 tygodni

Czym jest Clear Aligner?

Nakładki Clear Alignerers są dobrą alternatywą dla tradycyjnego aparatu stałego. Stosowane są w głównie w terapii ortodontycznej osób dorosłych. Podobnie jak w aparacie stałym, Clear Aligner wykorzystują siłę, która oddziałując na zęby przesuwa je na określone miejsce, aczkolwiek cały proces odbywa się bez użycia metalowych łuków i zamków.

Nakładki są przeźroczyste i wykonane z wytrzymałego plastiku. Do wykonania ich stosuje się zaawansowaną technologię 3D, przygotowywane są indywidualnie dla każdego Pacjenta.

Aby osiągnąć maksymalne efekty leczenia, należy nosić nakładki Clear Aligner minimum 20h dziennie. Całkowita długość leczenia jest sprawą bardzo indywidualną, ale zazwyczaj proces ten trwa nieznacznie krócej, niż w przypadku zastosowania aparatu stałego.

Zalety aparatów Clear Aligner

Prawie newidoczne

Głównym powodem, dla którego Pacjenci decydują się na wybór nakładek Clear Aligner jest fakt, że są one prawie niewidoczne. Ponadto nakładki pomagają ukryć nieestetyczne przestrzenie między zębami, co jest kolejnym atutem przemawiającym na korzyść Clear Aligner.

Możliwość zdejmowania nakładek

W przeciwieństwie do klasycznego aparatu stałego nakładki Clear Aligner można samodzielnie zdejmować. Jest to niezwykle wygodne podczas jedzenia czy czyszczenia zębów. Pacjenci nie muszą rezygnować z jedzenia swoich ulubionych potraw tylko dlatego, że mogłyby one uszkodzić aparat. Dodatkowo nie muszą stosować żadnych specjalnych szczoteczek ani preparatów do zębów.

Korzyści zdrowotne

Ogromnym atutem nakładek Clear Aligner jest fakt, że nie podrażniają one policzków ani warg. Jest to niezwykle istotne, szczególnie w przypadku Pacjentów wrażliwych na ból. Ponadto możliwość ściągania aparatu i dokładnego mycia zębów sprawia, że Pacjenci korzystający z nakładek znacznie rzadziej mają problemy z utrzymaniem odpowiedniego poziomu higieny jamy ustnej, co jest niezwykle istotne podczas leczenia ortodontycznego.

Dowiedz się więcej o aparatach na zęby