503 402 000

Masarska 8/46, 31-354 Kraków

Wybielanie zębów - Kraków

Usunięcie barwników z tkanek zębowych

Umów się na wizytę
Wybielanie zębów Orto Lingwa 2

Metody wybielania zębów

  • Preparatami ogólnodostępnymi w aptekach (o niskim stężeniu nadtlenku wodoru – 5-10%)
  • Nakładkowa, stosowana w domu przez Pacjenta (15% nadtlenek wodoru / 20% nadtlenek mocznika)
  • Profesjonalna, wykonywana w gabinecie przez lekarza (25-35% nadtlenek wodoru)

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Metoda nakładkowa jest najczęściej stosowaną metodą wybielania zębów. Polega ona na wykonaniu indywidualnej, przeźroczystej nakładki na zęby, grubości ok. 0.15 cm, do której aplikuje się środek wybielający. Nakładkę należy nosić przez min. 2 godziny dziennie lub zakładać na noc.

W celu uzyskania pożądanego efektu szynę należy stosować przez 2-4 tygodnie.

Wybielanie zębów metodą jednoseansową

Metoda ta jest wykonywana przez lekarza w gabinecie stomatologicznym. Preparat wybielający nakładany jest bezpośrednio na zęby. Najczęściej podczas jednej wizyty środek wybielający można nałożyć do czterech razy.

Po zabiegu nakładane są preparaty znoszące nadwrażliwość zębów, a Pacjent zostaje poinformowany o konieczności stosowania odpowiedniej diety.

Wybielanie zębów – efekty

W zależności od stosowanej diety, utrzymywania prawidłowej higieny jamy ustnej i indywidualnych predyspozycji Pacjenta, efekt wybielania utrzymuje się od 1 roku do 4 lat od zabiegu.

Higienizacja jamy ustnej

Higiena jamy ustnej z założonym aparatem ortodontycznym jest znacznie trudniejsza, dlatego odpowiednie szczotkowanie i nitkowanie zębów jest niezbędnym elementem codziennej higieny, które powinno stać się nawykiem każdego dnia. Należy używać miękkich szczoteczek. W trakcie mycia zalecane jest wywieranie niewielkiego nacisku na zęby kierując szczoteczkę pod kątem 45 stopni do powierzchni zębów oraz dziąseł, pamiętając również o dokładnym wymyciu zębów okrężnymi ruchami zarówno powyżej jak i poniżej zamków.

Dodatkowo zalecane jest używanie irygatorów. Jak zwykle nie należy zapomnieć o nitkowaniu przestrzeni międzyzębowych.

Dowiedz się więcej o wybielaniu i higienizacji